Пораз на Наковски Волеј од Вардар Жени

Одбојкарките на Наковски Волеј загубија на домашен терен во Струмциа од Вардар Жени со 0:3 во сетови, во натпревар од 5. коло од Првата женска одбојкарска лига. Бледо и лошо издание на струмичките одбојкарки кој во првиот сет загубија со 11:25, вториот со 13:25, додека во третиот сет немаа сили да пружат поголем отпор и истиот го загубија со 7:25.

Македонија Макс - Наковски Волеј, 1. коло ПОЖЛ

Вардар е осамен на првото место на табелата со максимални 15 бодови, додека Наковски Волеј е втор на табелата со 7 освоени бодови.

Comments are closed.