Хоризонт Турново го загуби дербито со Овче Поле

Хоризонт Турново го загуби дербито со Овче Поле на „Кукуш“ со 1:2, во рамки на 6. коло од Третата лига – Исток. Натпревар кој беше важен за двете екипи и неизвесен до самиот крај, но, сепак, гостите од Свети Николе заминуваат со цел плен.

Хоризонт Турново - Овче Поле, 6. коло ТМФЛ - Исток

„Турновци“ сега се седми на табелата со 9 освоени бодови, додека Овче Поле со ист број на бодови е место погоре на табелата. Во следното коло Турово ќе има повторно дерби овој пат во Радовиш против екипата на Детонит, додека Овче Поле дома ќе игра со Тиверија од Струмица.

Comments are closed.