ЖФК Тиверија против СЦ Истатов во Дојран

ЖФК Тиверија Струмица утре ќе гостува во Дојран, каде ќе се соочи со домаќинот СЦ Истатов, во натпревар од 13. коло од Првата женска фудбалска лига. Интересен и неизвесен дуел кој е важен и за двете екипи. Тиверија во досегашниот тек од сезоната запиша осум победи, две ремија и еден пораз и со вкупно 26 бодови се наоѓа на петтото место на табелата. СЦ Истатов бележи пет победи и шест порази и со 15 бодови се наоѓа на осмото место на табелата.

ЖФК Тиверија Струмица - ЖФК Скопје 2014 - 1. коло

Натпреварот ќе се игра на Стадионот „Дојранско езеро“ со почеток од 14:00 часот, без присуство на публика поради пандемијата соКовид-19.

Comments are closed.