Спартмани гостува во Радовиш

Екипата на Спартмани во недела ќе гостува во Радовиш, каде на Градскиот стадион ќе ги одмери силите со домаќинот Раклиш, во натпревар од 6. коло од Третата лига – Исток.

ФОТО: Струмица Сити

ФОТО: Струмица Сити

Спартмани игра одлична сезона, и на натпреварот ќе влезе како благ фаворит за нова победа. По 5. одиграни кола, Спартмани е петти на табелата со 10 освоени бодови, додека Раклиш има 4 бодови и се наоѓа на деветтото место на табелата.

Натпреварот ќе се игра со почеток во 13:00 часот, без присуство на публика, поради пандемијата со Ковид-19.

Comments are closed.