Џио Струмциа домаќин на УГД Штип

ОК Џио Струмица во сабота ќе биде домаќин на УГД Штип, во натпревар од 5. коло од Првата одбојкарска лига. Струмичани имаат пет од пет и се лидери на табелата со максимални 15 бодови и без загубен сет, додека штипјани со три победи и два порази имаат девет бодови и се наоѓаат на петтото место на табелата.

Џио Струмица - Шкендија во Струмица 3.коло ПОМЛ

Натпреварот ќе се одигра во салата „Парк“ во Струмица со почеток од 16:30 часот без присуство на публика. Натпреварот ќе може во живо да се следи на официјалната фејсбук страница на ОК Џио Струмица.

Comments are closed.