КК Струмица во недела против КК Феникс

Викендот стартува новата сезона од Втората лига – Исток. Кошаркарите на Струмица новата сезона ќе ја стартуваат против КК Феникс 2010 во натпревар од 1. коло.

АРХИВА

АРХИВА

Прв судија на овој натпревар е биде Ѓорески А. втор судија ќе биде Крстевски В. додека за трет судија делегиран е Червенка Ј. За делегат на натпреварот одреден е Ахтаров К. Натпреварот ќе се игра во салата „Никола Карев“ во Струмица, со почеток од 16:00 часот, без присуство на публика.

Comments are closed.