Џио Струмица утре против Шкендија

Европската сезона за Џио Струмица заврши, екипата ги продолжува натпреварите во домашното првенство. Утре, со поеток во 18:00 часот, во Спортската сала „Парк“, Џио ќе биде домаќин на тимот на Шкендија од Тетово, во натпревар од 4. коло од Првата македонска одбојкарска лига. Оваа е заостанат натпревар поради европскиот настапна на Џио во Кипар.

FB_IMG_1602748189168

Според мерките и проколите за заштита од Ковид-19, натпреварот во „Парк“ ќе се игра без публика, а истиот ќе може да се следи во живо на официјалната фејсбук страница на Џио.

Comments are closed.