Делегацијата на ОК ЏИО Струмица пристигна во Кипар

Делегацијата на ОК ЏИО Струмица пристигна во Никозија – Кипар, каде го одработи и првиот тренинг и се комплетираше во пресрет на двата натпревари кои ќе се одиграат утре и задутре, во рамките од првото коло од Челинџ купот.

Џио Струмица во Кипар

Поради ситуацијата со пандемијата во нашата земја, двата тима се договорија двата натпреварите да се одиграт во Кипар.

Понеделник: ЏИО Струмица – ОМОНИЈА Никозија 17:00ч
Вторник : ОМОНИЈА Никозија – ЏИО Струмица 12:00ч

Натпреварите ќе бидат пренесувани во живо на официјалната фејсбук страница на ОК Џио Струмица.

Comments are closed.