ЖФК Тиверија ќе гостува кај ЖФК Кочани

ЖФК Тиверија Струмица во недела ќе гостува во Кочани, каде во рамки на 11. коло од Првата женска фудбалска лига ќе се соочи со ЖФК Кочани.

ЖФК Тиверија Струмица - ЖФК Скопје 2014 - 1. коло

Тиверија на овој натпревар влегува како апсолутен фаворит за нова и сигурна победа. Домаќинит Кочани е единствената екипа во лигата која се уште нема освоено бодови, и останува закована на дното од табелата. Тиверија е петта на табелата со 20 освоени бодови.

Натпреварот се игра во Кочани, со почеток од 14:30 часот без присуство на публика.

Comments are closed.