Спартмани против лидерот Чешиново

Екипата на Спартмани во Градско Балдовци ќе се соочи со лидерот на табелата Чешиново, во натпревар од 5. коло од Третата лига – Исток.

Хоризонт Турново - Спартмани, 2. коло ТМФЛ - Исток

Спартмани игра одлична сезона, а од друга страна Чешиново е лидет на табелата со максимални 12 бода, што значи дека во Градско Балдовци ќе има неизвесен натпревар и голема “борба” на двете екипи за освојување на целиот плен, односно трите бода.

Натпреварот ќе започне во 14:00 часот и истиот ќе се одигра без присуство на публика, поради пандемијата со Ковид-19.

Comments are closed.