Турново на дерби во Делчево против Брегалница

Хоризонт Турново во недела го чека тешко гостување во Делчево, каде ќе се судри со екипата на Брегалница, во натпревар од 5. коло од Третата лига – Исток.

Хоризонт Турново - Карбинци, 4.коло ТМФЛ Исток

Неизвесен натпревар со голема “борба” за тритр бода, кои се важни за двете екипи во остварувањето на амбиции, влез во Втора лига.

Натпреварот ќе започне во 14:00 часот и истиот ќе се одигра без присуство на публика.

Comments are closed.