Беласица против Македонија Ѓ.П. во четвртфилето од Купот на Македонија

Денес беа извлечени двојките са четвртфиналето во Купот на Македонија. Сите четврфиналисти се прволигаши. Екипата на Беласица ќе се соочи со Македонија Ѓ.П. во рамки на четвртфилето.

ФФМ - ждрепка

Останатите четвртфинални двојки се:
▪️Струга Трим Љум – Ренова
▪️Академија Пандев – Шкупи
▪️Силекс – Шкендија

Натпреварите од четвртфиналната фаза ќе се одиграат на 25 ноември.

Comments are closed.