Куп на Македонија: Академија Пандевци против Шкупи во четвртфилето

Денес беа извлечени двојките са четвртфиналето во Купот на Македонија. Сите четврфиналисти се прволигаши. Академија Пандев против Шкупи ќе ги одмери силите во четвртфиналето од Купот.

ФФМ

Останатите двојки се:
▪️Струга Трим Љум – Ренова
▪️Беласица – Македонија ЃП
▪️Силекс – Шкендија

Натпреварите од четвртфиналната фаза ќе се одиграат на 25 ноември.

Comments are closed.