ЖФК Тиверија подобра на пријателскиот натпревар со ЖФК СЦ Истатов

ЖФК Тиверија го искористи слободниот викенд и одигра пријателски натпревар против екипата на Истатов од Дојран. Тиверија на овој натпревар славеше со 4:2 над екипата од Дојран.

ЖФК Тиверија - ЖФК СЦ Истатов пријателски 25.10.20

Стрелци на четирите погодоци за ЖФК Тиверија беа Ѓорѓиева, Ристовска, Јосифова и Николовска.

Во натпреварот шанса добија многу млади фудбалерки од двете екипи.

Comments are closed.