Тиверија загуби од Малеш

Тиверија претрпе тежок пораз на домашен терен од Малеш со 2:5, во натпревар од 4. коло од Третата лига – Исток.

Тиверија - Раклиш, 2. коло ТМФЛ - Исток

Тиверија одигра лош натпревар, а доминацијата беше на страната на гостите, кои заслужено дојдоа до целиот плен. Во следното коло Тиверија ќе гостува кај Карбинци, додека Малеш ќе се соочи со Работник Џумајлија на домашен терен во Берово.

Comments are closed.