Спартмани запиша победа над Работник Џумајлија

Спартмани запиша победа на денешното гостување во Лозово, каде во натпревар од 4. коло славеше над Работник Џумајлија со 0:2.

Хоризонт Турново - Спартмани, 2. коло ТМФЛ - Исток

Спартмани играат одлична сезона, а денес само потврдија дека се подобри од нивниот противник. Во следното коло Спартмани на домашен терен во Градско Балдовци ќе го пречека лидерот Чешиново, додека Работник Џумајлија ќе патува во Берово, каде ќе има тешко гостување против Малеш.

Comments are closed.