Турново на “Кукуш” го совлада Карбинци

Хоризонт Турново запиша победа во 4. коло од Третата лига – Исток, откако со 2:0 го совлада Карбинци. Одличен натпревар заа домаќините кои до победата стигнаа преку погодоците на Васил Крстев и Дарко Петров.

Хоризонт Турново - Карбинци, 4.коло ТМФЛ Исток

Во следното коло Турново ќе игра дерби натпревар во Делчево, каде ќе се судри со Брегалница, додека Карбинци ќе биде домаќин на Тиверија.

Comments are closed.