Наковски Волеј со победа над Јанта Волеј Форца

Екипата на Наковски Волеј запиша победа, откако на домашен терен со 3:0 (25:14; 25:18; 25:20) над Јанта Волеј Форца.

Македонија Макс - Наковски Волеј, 1. коло ПОЖЛ

Наковски Волеј има максимални шест бода, додека Јанта Волеј Форца нема освоено бодови.

Ускана со 0:3 подобра од Виктори Волеј, Бами Кор загуби со 0:3 од Пелистер Волеј. Утре УГД Штип го чека Фит Фан Волеј во СС “Јордан Мијалков” во Штип.

Comments are closed.