Џио со победа и над Јанта Волеј

Џио и во 3. коло од Првата одбојкарска лига запиша победа, откако во Струмица со 3:0 (25:16; 25:17; 25:18) беше убедлив над Јанта Волеј.

FB_IMG_1603011238658

По три одигани кола, одбојкарите на Џио се лидери на табелата со максимални 9 бода, исто колку што има и второпласираната Шкендија. Дибра Волеј, Јанта Волеј и Лирија се на дното од табелата без бодови.

Comments are closed.