Тиверија против Малеш во Струмица

Тиверија во 4. коло од Третата лига – Исток на домашен терен во Струмица, ќе има тежок натпревар протув амбициозната екипа на Малеш од Берово.

Тиверија - Раклиш, 2. коло ТМФЛ - Исток

Во претходното коло Тиверија го загуби струмичното дерби од Спартмани, додека Малеш запиша убедлива победа од 3:0 над Хоризонт Турново.

Натпреварот се игра утре со почеток од 14:30 часот, без присуство на публика поради пандемијата со Ковид-19.

Comments are closed.