Хоризонт Турново домаќин на Карбинци

Хоризонт Турново утре на “Кукуш” го чека Карбинци, во натпревар од 4. коло од Третата лига – Исток. На овој натпревар домаќините влегуваат како фаворити за победа. Турново има далеку поквалитетна екипа, која во 1. и 2. коло запиша убедливи победи, но вчерашното дерби во Берово го загуби со високи 3:0, па не треба да се потсени екипата на Карбинци.

Раклиш - Хоризонт Турново, 2. коло ТМФЛ - Исток

Натпреварот ќе се игра со почеток од 14:30 часот, без присуство на публика, поради донесените мерки и протоколи за заштита кд Ковид-19. 

Comments are closed.