Спартмани подобар од Тиверија

Струмичкото дерби му припадна на Спартмани, кој со 2:1 беше подобар од Тиверија во 3. коло од Третата лига – Исток.

Тиверија - Раклиш, 2. коло ТМФЛ - Исток

Спартмани бележи одличен старт во новата сезона, на три натпревари впиша две победи и еден пораз, додека Тиверија има два порази и една победа.

Во следното 4. коло Спартмани ќе гостува во Лозово, каде ќе се судри со Работник Џумајлија, додека Тиверија дома ќе игра со Малеш.

Comments are closed.