Турново го загуби дербито од Малеш во Берово

Хоризонт Турново го загуби денешното дерби во Берово, кадр беше поразен со високи 3:0 од Малеш, во натпревар од 3. коло од Трета лига – Исток.

Неочекуван слаб натпревар на фудбалерите на Турново. Домашната екипа одигра одличен натпревар и дојде до втората сезонска победа. Турново сега е трети на табелата со 6 бода, а исто толку бода има и Малеш, кој е четврти на табелата.

Малеш - Хоризонт Турново, 3. коло- - ТМФЛ - Исток

Во следното коло Турново на “Кукуш” го чека Карбинци, додека Малеш ќе гостува во Струмица кај Тиверија.

Comments are closed.