Пријателски натпревар меѓу ЖФК Тиверија и ЖФК Истатов

Фудбалерките на ЖФК Тиверија ќе одиграт пријателски натпревар против ЖФК СЦ Истатов од Дојран. Натпреварот е закажан за во Недела со почеток во 12:00 часот на стадионот со вештачка трева Филип Лазаревски во Струмица.

ЖФК Тиверија Струмица - ЖФК Скопје 2014 - 1. коло

Поради заштитните мерки од Ковид-19, натпреварот ќе се одигра без присуство на публика. 

Comments are closed.