Начевски и Божиновски делители на правдата на мечот меѓу Јуниор К.В. и Астраион

На утрешниот меч меѓу Јуниор Кисела Вода и Астраион во рамки на 4. коло од групата А од Суперлигата, правдата ќе ја делат Виктор Начевски од Скопје и Даниело Божиновски од Битола.

РК Астраион - РК Радовиш 1. коло - 3

Делегат на натпреварот кој се игра во Скопје, со почеток од 19:00 часот ќе биде Ацо Николовски од Скопје.

Астраион ќе се бори за втора сезонска победа, по поразот на домашен терен од Струга, додека Јуниор Кисела Вода влегува силно мотивиран за прва сезонска победа.

Comments are closed.