Победа на ОК Наковски Волеј над градскиот ривал ОК Македонија Макс

Одбојкарките на струмичкиот прволигаш Наковски Волеј запишаа победа од 0:3 (12:25; 6:25; 14:25) над градскиот ривал Македонија Макс, во рамки на 1. коло од Првата женска одбојкарска лига.

Македонија Макс - Наковски Волеј, 1. коло ПОЖЛ

Во следното коло Наковски Волеј ќе биде домаќин на Јанта Волеј – Форца, а Македонија Макс треба да гостува кај Вардар Жени 2019.

Comments are closed.