Тиверија на дерби против Спартмани во Градско Балдовци

Екипата на Тиверија утре ќе гостува во Градско Балдовци, каде ќе одигра дерби натпревар со Спартмани, во рамки на 3. комо од Третата лига – Исток.

Тиверија - Раклиш, 2. коло ТМФЛ - Исток

Двете екипи имаат по една победа и по еден тежок пораз. Тиверија загуби со 5:2 во Чешиново, а со 3:2 победи над Раклиш. Од друга страна, Спартмани со 1:0 славеше нас Детонит, а со 4:1 беше декласиран во Турново од Хоризонт.

Натпреварот се игра со почеток од 14:30 часот во Градско Балдовци, без присуство на публика.

Comments are closed.