Пораз за Астраион, Струга со тесна победа во Струмица

Струга запиша тесна победа во Струмица, каде со 28:30 беше подобра од Астраион. Стружани со победа ја стартуваа новата сезона, бидејќи во 1. коло беа слободни, а денешниот натпревар за нив беше прв. Ракометарите на Астраион остануваат на една победа и два порази.

Астраион - Струга, 3. коло Суперлига

Во следното коло Астраион ќе гостува кај Јуниор Кисела Вода, а Струга ќе игра дома со Голден Арт КЛ7.

Comments are closed.