Беласица ја исфрли Брегалница и се пласираше во четврфиналето

Беласица го доби дербито на Истокот во рамки на осминафиналето од Купо на Македонија, каде со минимални 0:1 на Градскиот стадион ја исфрлија Беласица и се пласираа во четвртфиналето.

Брегалница - Беласица, Куп 8финале

Голманот на Беласица е херој на мечот, кој уште во 1. минута од натпреварот одбрани пенал на штипјани. Стрелец на единствениот гол беше Бразилецот Робсон.

Comments are closed.