Академија Пандев го елиминира Вардар и обезбеди четврфинале во Купот

Академија Пандев со гол во судиското продолжение го елиминиташе Вардар и обезбедо четвртфинале од Купот на Македонија.

Академија Пандев - Вардар, Куп 8финале

Стрелец на единствениот гол го постигна Никола Серафимов, кој со погодокот го елиминираше својот поранешен клуб.

Покрај Академија Пандев следната фаза од Купот обезбедија и Беласица, Силекс, Македонија Ѓ.П., Ренова, Шкендија, Шкупи и Струга Трим Лум.

Comments are closed.