Познати судиите за дуелот меѓу Астраион и Струга

Ракометната Суперлига на Македонија продолжува денес со натпреварите од 3. коло од групата А. Струмички Астраион вечерва со почеток од 18:30 часот во “Парк” ја чека Струга.

РК Астраион - РК Радовиш 1. коло - 4

Судиска двојка за овој дуел е Исмаил Металари и Ненад Николовски од Скопје. Делегат на натпреварот ќе биде Васил Чавдаров од Богданци.

Натпреварот ќе може во ЖИВО да се следи, а за линкот ќе известиме пред почетокот на натпреварот. 

Comments are closed.