Струмичко одбојкарско дерби ОК Македонија Макс против ОК Наковски Волеј

Денес стартува првата женска одбојкарска лига со натпреварите од 1. коло. На стартот од сезоната струмичко дерби меѓу ОК Македонија Макс и ОК Наковски Волеј.

Македонија Макс - Наковски Волеј, одбојка

Натпреварот ќе се игра денес со почеток од 18:30 часот, во спортската сала на ОУ “Видое Подгорец” во Струмица, без присуство на публика.

Прв судија на овој натпревар ќе биде Трајков Иван, а втор судија Ричлиев Филип. Делегат на натпревар е Џинес Симон.

Comments are closed.