Академија Пандев со минимален пораз од Шкупи

Акаденија Пандев запиша минимален пораз од 0:1 од екипата на Шкупи во Струмица, во натпревар од 9. коло од ПМФЛ.

 

Академија Пандев - Шкупи, 9. коло ПМФЛ
Пандевци по 9. одиграни кола имаат 7 бода и се на делба на десеттата позиција заедно со Ренова. Во следното коло Академија Пандев ќе гостува кај Македонија Ѓ.П. додека Шкупи на “Чаир” ќе се соочи со кратовски Силекс.

Comments are closed.