Беласица прими три гола и загуби од Струга Трим Лум

Беласица впиша пораз на денешното гостување во Струга, со резултат од 3:0 од екипата на Струга Трим Лум. За струмичани оваа е осми сезонски пораз, и со само еден освоен бод се наоѓаат на последното место на табелата. Струга Трим Лум со новите три бода се искачи на шесттото место со 14 освоени бодови.

Струга Трим Лум - Беласица, 9. коло ПМФЛ

Во следното коло фудвалерите на Беласица на домашен терен ќе се соочат со екипаѕа на Борец, додека Струга ќе гостува во Битола кај Пелистер.

Comments are closed.