ОК Џио Струмица со победа над ОК Весна Пробиштип

Одбојкарите на Џио од Струмица победа запишаа и во второто коло од Првата лига, откако со 0:3 (12:25; 20:25; 10:25) беа далеку подобри од домаќинот Весна од Пробиштип.

FB_IMG_1603011238658

ФОТО: ОК Џио Струмица

“Две максимални победи од 3:0 за три дена во првите две кола во новиот шампионат за успешен почеток на нашата екипа. Против екипите на Лирија и на Весна Пробиштип шанса добија сите играчи и успешно ги завршија своите задачи”, велат од Џио Струмица.

Во рамките на третото коло Џио на домашен терен ќе се соочи со екипата на Јанта Волеј од Скопје.

Comments are closed.