Академија Пандев во Струмица против Шкупи

Екипата на Академија Пандев во недела на “Благој Истатов” во Струмица ќе ги одмери силите со амбициозниот Шкупи. По 8. одиграни кола во ПМФЛ, Академија Пандрв е деветта на табелата со 7 бода, додека Шкупи е втор со 16 бода, два помалку од лидерот Шкендија.

Работнички - Академија Пандев, 8. коло ПМФЛ
Натпреварот стартува во 14:30 часот, и истиот ќе се игра без публика поради состојбата со Ковид-19.

Comments are closed.