Беласица гостува во Струга

Екипата на Беласица во рамки на 9. коло од Првата лига ќе гостува во Струга, каде силите ќе ги одмери со Струга Трим Лум.
Беласица - Ренова, 8. коло ПМФЛ

Струмичкиот прволигаш е последен на табелата со само еден освоен бод, додека од друга страна стружани имаат 11 бодови и се наоѓаат на седмата позиција.

Натпреварот се игра во недела со почеток од 14:30 часот, без присуство на публика поради пандемијата со Ковид-19.

Comments are closed.