ОК Џио со победа над Лирија ја стартуваше новата сезона

Одбојкарите на Џио Струмица со победа над Лирија од 3:0 (25:19; 25:11; 25:13) ја започна новата сезона од Првата одбојкарска лига.
FB_IMG_1602748189168

Струмичани одиграа одличен натпревар во спортската сала “Парк” во кој важеа за апсолутен фаворит.

Во следното коло Џио Струмица ќе гостува во Пробиштип, каде ќе се соочи со ОК Весна Пробиштип.

Comments are closed.