ОК Џио денес ја стартува сезоната против Лирија

Струмичкиот одбојкарски клуб Џио, денес ја стартува новата сезона на домашен терен против Лирија од Жеровјане – Тетово.

Натпреварот се игра со почеток во 17:00 часот во Спортската сала “Парк” во Струмица.
FB_IMG_1602748189168

Поради превентивните мерки натпреварот ќе се одигра зад затворени врати со присуство само на официјалните лица.

“Да им посакаме многу среќа здравје и успех во новата сезона на нашите играчи и стручен штаб! Да ја освоиме уште еднаш двојната круна во македонското одбојкарско првенство!”, велат од ОК Џио.

Comments are closed.