Тиверија загуби од новајлијата Чешиново

Тиверија со убедлив пораз ја започна новата сезона од Третата лига – Исток, откако на денешното гостување во Чешиново претрпе тежок пораз од новајлијата Чешиново со резултат од 5:2.

ФК Тиверија - ФК Овче Поле - во Свети Николе 5. коло Трета лига - Југоисток

Во следното коло Тиверија на домашен терен во Струмица го чека Раклиш, додека Чешиново гостува во Лозово, каде ќе се судри со Работник Џумајлија.

Comments are closed.