Спартмани со победа над Детонит од Радовиш

Екипата на Спартмани со победа ја започна новата сезона до Третата лига – Исток, откако попладнето во Градско Балдовци славеше со 1:0 над радовишки Детонит. Одличен натпревар и добра игра за домаќините.

ФОТО: Струмица Сити

ФОТО: Струмица Сити

Во следното коло Спартмани ќе има тешка задача на гостувањето кај Хоризонт во Турново кој ќе важи за фаворит за победа, додека Детонит дома ќе игра со Малеш од Берово.

Comments are closed.