ЖФК Тиверија со убедлива победа над ЖФК Плачковица

Екипата на ЖФК Тиверија Струмица запиша убедлива победа на денешното гостување во Радовиш, каде со 0:4 беше далеку подобра од домаќинот ЖФК Плачковица, во натпревар од 9. коло од Првата женска фудбалска лига.
ЖФК Тиверија Струмица - ЖФК Скопје 2014 - 1. коло

Тиверија останува на петтото место на табелата со 20 бодови, додека Плачковица е претпоследна без бодови.

Во следното коло Тиверија е слободна, а потоа ќе гостува во Кочани.

Comments are closed.