Академија Пандев новата сезона од младинскиот фудбалски шампионат ја отвара против Њу Старс

Следниот викенд стартува новата сезона од младинскиот фудбалски шампионат. За титулата ќе се борат Вардар, Шкендија, Работнички, Шкупи, Македонија Ѓ.П, Њу Старс, Академија Пандев, Пелистер, Победа, Еуроспорт Куманово, Ренова и Брегалница.

Во првото коло Академија Пандев ќе се соочи со екипата на Њу Старс. Дерби натпревар во првото коло меѓу Пелистер и Вардар, Работнички со Ренова, Шкупи сома игра со Еуроспорт Куманово, Македонија Ѓ.П. против Победа и Шкендија ќе се соочи со Брегалница.

Младински фудбалски шампионат - распоред есенски д

Comments are closed.