Започнува новата сезона од Првата одбојкарска лига

Од денес стартува новата сезона од Првата одбојкарска лига. Натпревварите од 1. коло ќе се играат од петок до понеделник.

ОК Џио Струмица сезоната ја отвара со ОК Лирија. ОК Шкендија вечерва ќе игра со ОК Дибра Волеј, утре ОК Весна Пробиштип против Јанта Волеј, УГД Штип ќе се соочи со Вардар, додека во понеделник Борец против Универзитет Тетово.

Во продолжение распоредот на ОК Џио Струмица за есенскиот дел:

FB_IMG_1602262464765

Comments are closed.