ТМФЛ – Исток: Тиверија во Чешиново, Турново во Радовиш, Спартмани дома против Детонит

Во недела се игра 1. коло од Третата лига – Исток. Тиверија во првото коло ќе патува во Чешиново, каде силите ќе ги одмери со Чешиново, Хоризонт Турново ќе гостува во Радовиш, каде ќе се соочи со Раклиш, Спартмани на домашен терен ќе игра со радовишки Детонит.
Василево ќе гостува во Лозово, каде ќе се сретне со Работник Џумајлија, Малеш на домашен терен во Берово ќе го пречека Овче Поле, додека Карбинци дома ќе се судри со Брегалница од Делчево.

Овче Поле - Хоризонт Турново, пријателски натпревар во Свети Николе, 27.09.2020

Сите натпревари започнуваат во 15:00 часот, без присуство на публика поради пандемијата со Ковид – 19.

Comments are closed.