Спартмани новата сезона ја отвара против Детонит

Спартмани новата сезона од Третата лига – Исток ја отвара против радовишки Детонит, на домашен терен во Градско Балдовци.

ФОТО: Струмица Сити

ФОТО: Струмица Сити

Спартмани минатата сезона ја одигра многу лошо, но, останува да видиме како екипата е спремна за првото коло и новата сезона, додека радовишани беа “незгоден” противник за многу екипи минатата сезона. Детонит една сезона има настапувано и во Втората лига – Исток, од каде истата сезона отпадна.

Натпреварот ќе се игра без публика, поради пандемијата со Ковид-19.

Comments are closed.