Пандев: Живеам за овој натпревар

Европското првенство никогаш поблиску, Македонија на два натпревара до настап на ЕП 2021. Момент за историја, сега е наше време, време за Европско. Полуфиналниот бараж меч за пласман Македонија против Косово се игра утре на Националната арена “Тодор Проески” во Скопје од 20:35 часот, со пренос на МРТ1.

FB_IMG_1602102224008

Капитенот на македонската фудбалска репрезентација, Горан Пандев, со изјава пред утрешниот натпревар.

Comments are closed.