Тиверија во првото коло против новајлијата Чешиново

Тиверија во првото коло од Третата македонска фудбалска лига – Исток, ќе се соочи со новајлијата Чешиново на гостински терен.

АРХИВА

АРХИВА

Екипата на Тиверија од Струмица важи за фаворит на овој натпревар, кој се игра во Чешиново. Натпреварот ќе се игра без присуство на публика, поради пандемијата со Ковид-19.

Comments are closed.