По 8. одиграни кола во ПМФЛ, Шкендија лидер на табелата

Шкендија е лидер на табелата во Првата лига со 18 бодови, по осум одиграни кола. Шкупи како втор и Македонија Ѓ.П. како трета имаат по 16 бодови. Велешки Борец со 12 бодови се наоѓа на четвртото место, додека екипите од петтото до осмото место имаат по 11 бодови, односно Силекс, Работнички, Струга Трим Лум и Вардар. Пелистер со 10 бодови е деветти на табелата, бод помалку има Академија Пандев која е десетта. Ренова со шест бода е претпоследна, додека Беласица со само еден освоен бод е последна на табелата.

Беласица - Ренова, 8. коло ПМФЛ

Натпреварите од 9. коло од ПМФЛ продолжуваат по репрезентативната пауза.

Comments are closed.