ЖФК Тиверија Струмица загуби од ЖФК Деспина Прилеп

ЖФК Тиверија Струмица загуби на домашен терен од екипата на ЖФК Деспина од Прилеп со 1:2, во натпревар од 8. коло од ПЖФЛ. Стрелец на единствениот гол за домаќините беше Ања Михајлова.
За ЖФК Тиверија оваа е прв сезонски пораз, и со вкупно 17 бодови се наоѓа на петтото место на табелата. ЖФК Деспина со 21 бод е лидер на табелата, а исто толку бодови има и ЖФК Скопје 2014 кој е втор на табелата.

ЖФК Тиверија Струмица - ЖФК Скопје 2014 - 1. коло

Comments are closed.